Kurs online "Bhagavad-gita rozdziały 1-6"


Akademia Wisznuizmu zaprasza na kolejny kurs online. Tym razem będziemy studiować pierwsze 6 rozdziałów Bhagavad-gity, przetłumaczonej i opatrzonej komentarzami przez Jego Boską Miłość A.C. Bhaktivedantę Swamiego Prabhupada. Kurs ten jest częścią kursu Bhakti-śastri, na który składają się studia nad Nektarem instrukcji, Śri Iśopanisad, Nektarem oddania i Bhagavad-gitą. Osoba, która zaliczy wszystkie kursy składowe otrzyma dyplom ukończenia kursu Bhakti-śastri, który jest obecnie niezbędny do otrzymania drugiej inicjacji. Kursy będą odbywać się cyklicznie. Także kurs Bhakti-śastri można zacząć od dowolnego kursu składowego, takiego jak ten.

Dla kogo?

Kurs jest przeznaczony dla osób, które poważnie praktykują proces bhakti-jogi zgodnie ze standardem przyjętym w Międzynarodowym Towarzystwie Świadomości Kryszny. Pragnieniem Śrila Prabhupada było aby każdy bramin ukończył kurs Bhakti-śastri.

Kiedy?

Kurs online "Bhagavad-gita rozdziały 1-6" rozpoczynamy 4 stycznia 2021 roku. Będziemy studiować dwie lekcje tygodniowo. Od uczestnika jest wymagane aby poświęcił około 2,5-3 godzin pracy na każdą lekcję. Kurs zakończymy 4 kwietnia 2021 roku. 

W jaki sposób?

Kurs będzie odbywał się przy pomocy nowoczesnej platformy do edukacji online - Moodle. Moodle (ang. Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment) – to środowisko nauczania zdalnego za pomocą sieci teleinformatycznych, dostępne przez przeglądarkę internetową. Innymi słowy student kursu potrzebuje dostęp do Internetu za pomocą komputera, tabletu albo smartfona. Na stronie kursu będą dostępne 24 godziny na dobę materiały takie jak quizy, fora dyskusyjne, tabele, diagramy, itp. Oprócz tego dwa razy w tygodniu (środy i piątki), o godzinie 18:00, będzie odbywać się przez około godzinę webinarium (wykład online połączony z dyskusją). Webinarium będzie nagrywane i udostępniane studentom. Kurs poprowadzi Mādhāi-jīvana Nitāi dāsa.

Jesteśmy otwarci na wolnych słuchaczy, którzy chcieliby uczestniczyć w kursie czy też tylko w spotkaniach online w niezobowiązujący sposób.

W środy i piątki o 18:00 będziemy spotykać się online korzystając z aplikacji Zoom.  Będzie to zawsze ten sam pokój dyskusyjny z tym samym adresem (https://zoom.us/j/97566143341) i hasłem dostępu (16108). Meeting ID: 975 6614 3341

Spotkania online będą nagrywane i udostępniane studentom - link.

W jaki sposób posługiwać się programem Zoom - na przykład tutaj: - link.

Koszt

Prosimy o dowolne wsparcie finansowe.

Zapisy 

Na ten kurs link można zapisać się samodzielnie (po zalogowaniu na stronie Akademii Wisznuizmu). Za pierwszym razem należy wpisać klucz dostępu do kursu: Kryszna2021

Więcej informacji na temat kursu Bhkati-śastri.

Refleksje wielbicieli na temat uczestnictwa w kursie Bhakti-śastri.

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 7 stycznia 2021, 19:35