Kurs internetowy "Wprowadzenie do Bhagavad-gity"

Kurs internetowy "Wprowadzenie do Bhagavad-gity"

от Madhai-jivana Nitai dasa -
Количество ответов: 0

Bhagavad-gita okładkaBhagawad-gita jest esencją indyjskiej mądrości wedyjskiej i jednym z największych duchowych i filozoficznych dzieł świata. Przedstawia się ona nam w formie dialogu pomiędzy Panem Śri Kryszną i Ardżuną, Jego zaufanym przyjacielem i wielbicielem. Ardżuna, uwikłany w głęboki kryzys, otrzymuje osobiste instrukcje od Kryszny, będące sekretami o głębinach jaźni, natury i wszechświata, i w końcu Najwyższej Jaźni w Jej aspekcie wewnętrznym i zewnętrznym. Odwieczna filozofia Gity intrygowała od tysiącleci umysł człowieka, zarówno Wschodu, jak i Zachodu.

Podstawowym przedmiotem rozważań w Bhagawad-gicie jest iśwara (najwyższy kontroler) i dżiwy (kontrolowane żywe istoty). Omówione zostały również: prakrti (natura materialna), czas (okres trwania całego wszechświata, czyli manifestacji natury materialnej) oraz karma (działanie).

Kurs internetowy  „Wprowadzenie do Bhagawad-gity” będzie koncentrował się na omówieniu właśnie tych pięciu tematów. Do tego celu wykorzystamy internetową platformę edukacyjną „Moodle”. Będziemy posługiwać się nowoczesnymi narzędziami e-lerningu tak aby kurs był jak najbardziej atrakcyjny (różnego rodzaju quizy, krzyżówki, materiały audio i video itd. itp.).

Jak posługiwać się materiałami kursu - przyklady:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3F08RTQpxS0

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ikhUi8sGLak

Kurs przeznaczony jest dla tych wszystkich, którzy chcą bardziej zagłębić się w sekretną wiedzę zawartą w Bhagawad-gicie. Lekcje będą tak skonstruowane, że zarówno osoby zaczynające swoją przygodę z Bhagawad-gitą jak i osoby praktykujące jej nauki będą zadowolone. Zajęcia będzie prowadził Madhai-dżiwana Nitai dasa, który od dwudziestu lat stara się żyć zgodnie z naukami tej świętej księgi.

Bhagavad-gita Kryszna i ArjunaNajbliższa edycja zaczyna się 6 października 2014 roku. Przewidywane zakończenie 28 grudnia 2014. Sugerowane tempo zajęć to jedna lekcja na tydzień. Od kursantów wymaga się około 1,5 godziny pracy nad materiałami kursu tygodniowo. Jako, że jest to kurs internetowy każdy z uczestników może zapoznawać się z materiałem w dowolnym dla siebie czasie. Przez cały okres trwania kursu będą możliwe konsultacje z prowadzącym jak również dyskusje na forum. „Bhagavad-gita taka jaka jest” w tłumaczeniu A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada będzie główną publikacją na jakiej będziemy się opierać w trakcie naszych zajęć.

Za kurs będą pobierane dobrowolne opłaty.

Aby wziąć udział w kursie należy wysłać e-maila na adres kursgity@kurukszetra.net zawierającego następujące dane:

  • imię i nazwisko (a jeśli ktoś posiada - również imię duchowe)
  • numer telefonu

Należy również założyć konto (jeśli jeszcze takowego nie posiadasz) na niniejszej stronie internetowej: klikając tutaj. Podczas zakładania konta proszę wpisać prawdziwe imię i nazwisko lub imię duchowe.

Serdecznie zapraszamy.