Bhagawadgita jest esencją indyjskiej mądrości wedyjskiej i jednym z największych duchowych i filozoficznych dzieł świata. Przedstawia się ona nam w formie dialogu pomiędzy Panem Śri Kryszną i Ardżuną, Jego zaufanym przyjacielem i wielbicielem. Ardżuna, uwikłany w głęboki kryzys, otrzymuje osobiste instrukcje od Kryszny, będące sekretami o głębinach jaźni, natury i wszechświata, i w końcu Najwyższej Jaźni w Jej aspekcie wewnętrznym i zewnętrznym. Odwieczna filozofia Gity intrygowała od tysiącleci umysł człowieka, zarówno Wschodu, jak i Zachodu.

W trakcie kursu omówimy sobie między innymi takie tematy jak:

- struktura Bhagawadgity
- idea jogi w Bhagawadgicie
- pięć głównych tematów Bhagawadgity
- wpływ Bhagawadgity na społeczeństwo w czasach zamierzchłych i obecnie


Dla kogo?

Kurs jest przeznaczony dla osób zaczynających poznawać nauki Bhagawadgity. Niemniej jednak stali czytelnicy tej niezwykłej księgi również znajdą tutaj coś dla siebie.

Kiedy?

Kurs nie ma ram czasowych. Można z niego korzystać 24 godziny na dobę. Nie ma daty rozpoczęcia i zakończenia.

W jaki sposób?

Kurs będzie odbywał się przy pomocy nowoczesnej platformy do edukacji online - Moodle. Moodle (ang. Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment) – to środowisko nauczania zdalnego za pomocą sieci teleinformatycznych, dostępne przez przeglądarkę internetową. Innymi słowy student kursu potrzebuje dostęp do Internetu za pomocą komputera, tabletu albo smartfona. Na stronie kursu będą dostępne 24 godziny na dobę materiały takie jak wideo, quizy, fora dyskusyjne, tabele, diagramy, itp. Kurs będzie prowadził Mādhāi-jīvana Nitāi dāsa, który od 25 lat, będąc mnichem, praktykuje nauki Bhagawadgity.

Koszt

Prosimy o dowolne wsparcie finansowe Akademii Wisznuizmu.

Zapisy

Na kurs (link) można zapisać się samodzielnie po wcześniejszym utworzeniu konta na stronie Akademii Wisznuizmu. Jednorazowy klucz dostępu do kursu: KrysznaGita2020

Last modified: Monday, 5 October 2020, 6:34 PM