Kurs online "Wprowadzenie do Bhagawadgity"

Bhagawadgita jest esencją indyjskiej mądrości wedyjskiej i jednym z największych duchowych i filozoficznych dzieł świata. Przedstawia się ona nam w formie dialogu pomiędzy Panem Śri Kryszną i Ardżuną, Jego zaufanym przyjacielem i wielbicielem. Ardżuna, uwikłany w głęboki kryzys, otrzymuje osobiste instrukcje od Kryszny, będące sekretami o głębinach jaźni, natury i wszechświata, i w końcu Najwyższej Jaźni w Jej aspekcie wewnętrznym i zewnętrznym. Odwieczna filozofia Gity intrygowała od tysiącleci umysł człowieka, zarówno Wschodu, jak i Zachodu.

Przez 12 tygodni trwania kursu omówimy sobie między innymi takie tematy jak:

- struktura Bhagawadgity
- idea jogi w Bhagawadgicie
- pięć głównych tematów Bhagawadgity
- wpływ Bhagawadgity na społeczeństwo w czasach zamierzchłych i obecnie


Dla kogo?

Kurs jest przeznaczony dla osób zaczynających poznawać nauki Bhagawadgity. Niemniej jednak stali czytelnicy tej niezwykłej księgi również znajdą tutaj coś dla siebie.

Kiedy?

Zaczynamy 1 października i zakończymy kurs 23 grudnia 2018 roku. Będziemy przerabiać jedną lekcję na tydzień. Od uczestnika kursu jest wymagane aby poświęcił na jedną lekcję około godziny czasu.

W jaki sposób?

Kurs będzie odbywał się przy pomocy nowoczesnej platformy do edukacji online - Moodle. Moodle (ang. Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment) – to środowisko nauczania zdalnego za pomocą sieci teleinformatycznych, dostępne przez przeglądarkę internetową. Innymi słowy student kursu potrzebuje dostęp do Internetu za pomocą komputera, tabletu albo smartfona. Na stronie kursu będą dostępne 24 godziny na dobę materiały takie jak wideo, quizy, fora dyskusyjne, tabele, diagramy, itp. Oprócz tego raz w tygodniu, w środę o godzinie 19:30, będzie odbywać się przez około godzinę webinarium (wykład online połączony z dyskusją). Webinarium będzie nagrywane i udostępniane studentom. Kurs będzie prowadził Mādhāi-jīvana Nitāi dāsa, który od 25 lat, będąc mnichem, praktykuje nauki Bhagawadgity.

Koszt

Prosimy o dowolne wsparcie finansowe Akademii Wisznuizmu.

Zapisy

Prosimy o kontakt z prowadzącym lub poprzez formularz kontaktowy.

Prezentacja wideo

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 13 września 2018, 20:47