Kurs "Uczeń w ISKCON-ie"

Data

Do ustalenia, w zależności od potrzeb. Wstępny plan mówi o zorganizowaniu kursu w świątyni we Wrocławiu i/lub w świątyni w Czarnowie. Jest też opcja świątyni w Warszawie. Prosimy o kontakt z prowadzącym lub skorzystać z formularza kontaktowego w celu ustalenia terminu i miejsca kursu. Minimum uczestników aby kurs się odbył to 6 osób. Kurs w Czarnowie to raczej środek tygodnia, 4 dni pod rząd. Natomiast Wrocław to raczej weekendy. Do dyskusji pozostaje czy tylko soboty czy dwa spotkania sobota + niedziela.

Czas trwania

15 lekcji (wraz z egzaminem) po 1,5 godziny każda. Zwykle zajmuje to minimum 4 dni.

Opis kursu

Kurs "Uczeń w ISKCON-ie" ma na celu pogłębić wiedzę wielbicieli na temat guru tattvy i guru padaśraya wewnątrz posiadającej wielu mistrzów duchowych organizacji jaką jest ISKCON. Przeznaczony jest dla wielbicieli przygotowujących się do pierwszej inicjacji, jak również polecany jest dla liderów, nauczających i osób zajmujących się edukacją w ISKCON-ie. Został on stworzony pod dyrekcją Guru Services Committee dzięki połączonemu wysiłkowi liderów edukacji w ISKCON-ie. Kurs bazuje na naukach Śrila Prabhupady i obecnym prawie ISKCON-u, jak również wspomaga się literaturą szerokiej tradycji Gaudiya Vaisnava. Czternaście lekcji zawiera prezentacje PowerPoint, warsztaty interaktywne i ćwiczenia pisemne.

Tematy poruszane na kursie

·Guru-tattva i system guru-parampara

·Śrila Prabhupada jako założyciel-acarya ISKCON-u i najważniejszy guru

·Rodzaje guru

·Związek pomiędzy guru ISKCON-u a autorytetami ISKCON-u

·Guru poza ISKCON-em

·Wybór guru

·Podążanie ślubami inicjacyjnymi

·Guru-puja i vyasa-puja

·Wielbienie guru w ISKCON-ie

·Guru-vapu i vani seva

·Guru-tyaga

·Rozwój związków kooperacji w środowisku wielu guru

 

Prowadzący

Madhai-jivana Nitai dasa

Zapisy

Prosimy o kontakt z prowadzącym lub skorzystać z formularza kontaktowego.

Koszt kursu

Prosimy o zwrot kosztów druku podręcznika + prosimy o dowolne datki dla prowadzącego.

Rezolucja GBC na temat kursu

Przejście kursu "Uczeń w ISKCON-ie", opracowanego przez GBC Guru Services Committee, jest obowiązkowe dla wielbicieli starających się o pierwszą i drugą inicjację w ISKCON-ie. Pełny tekst rezolucji punkt nr 317

Zespół Akademii Wisznuizmu
Ostatnia modyfikacja: piątek, 1 lutego 2019, 10:27