Akademia Wisznuizmu ogłasza zapisy na kurs online "Uczeń w ISKCON-ie". Kurs przeznaczony dla osób zastanawiających się na wyborem guru, przygotowujących się do pierwszej i drugiej inicjacji, jak również dla liderów i starszych wielbicieli aby w odpowiedni sposób mogli opiekować się młodszymi.

ZAPISY

Na kurs można zapisać się samodzielnie po wcześniejszym utworzeniu konta na stronie Akademii Wisznuizmu (jeśli ktoś jeszcze takowego nie posiada). Jednorazowy klucz dostępu (klucz jest wymagany tylko przy pierwszym wejściu na stronę kursu): Prabhupada

zapisuję się


INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

Czas trwania 

Na kurs składa się 14 lekcji po 90 minut. Spotkania online będą odbywać się za pomocą platformy Zoom w czwartki i soboty o 18:30. Zaczynamy 30 listopada.

Koszt kursu 

Prosimy o dowolne wsparcie finansowe Akademii Wisznuizmu.

W jaki sposób?

Kurs będzie odbywał się przy pomocy nowoczesnej platformy do edukacji online - Moodle. Moodle (ang. Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment) – to środowisko nauczania zdalnego za pomocą sieci teleinformatycznych, dostępne przez przeglądarkę internetową. Innymi słowy student kursu potrzebuje dostęp do Internetu za pomocą komputera, tabletu albo smartfonu. Na stronie kursu będą dostępne 24 godziny na dobę materiały takie jak quizy, fora dyskusyjne, tabele, diagramy, itp. Oprócz tego odbędzie się 14 spotkań online, po około 90 minut każde, za pomocą aplikacji Zoom. Spotkania będą nagrywane i udostępniane wyłącznie studentom. Kurs poprowadzi Madhai-jivana Nitai dasa.

Opis kursu
Kurs " Uczeń w ISKCON-ie " ma na celu pogłębić wiedzę wielbicieli na temat guru tattvy (wiedzy na temat roli mistrza duchowego) i guru padaśraya (przyjęcie schronienia mistrza duchowego) wewnątrz posiadającej wielu mistrzów duchowych organizacji jaką jest ISKCON (Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny). Przeznaczony jest dla wielbicieli zastanawiających się nad wyborem guru, przygotowujących się do pierwszej inicjacji, jak również polecany jest dla liderów, nauczających i osób zajmujących się edukacją w ISKCON-ie. Został on stworzony pod dyrekcją Guru Services Committee dzięki połączonemu wysiłkowi liderów edukacji w ISKCON-ie. Kurs bazuje na naukach Śrila Prabhupady i obecnym prawie ISKCON-u, jak również wspomaga się literaturą szerokiej tradycji Gaudiya Vaisnava. Czternaście lekcji zawiera prezentacje PowerPoint, warsztaty interaktywne i ćwiczenia pisemne. 


Tematy poruszane na kursie
•    Guru-tattva i system guru-parampara (sukcesja uczniów)
•    Śrila Prabhupada jako założyciel-acarya ISKCON-u i najważniejszy guru
•    Rodzaje guru
•    Związek pomiędzy guru ISKCON-u a autorytetami ISKCON-u
•    Guru poza ISKCON-em
•    Wybór guru
•    Podążanie ślubami inicjacyjnymi
•    Guru-puja (wielbienie mistrza duchowego) i vyasa-puja (urodziny mistrza duchowego)
•    Wielbienie guru w ISKCON-ie
•    Guru-vapu (bezpośrednia służba guru) i vani seva (wypełnianie instrukcji mistrza duchowego)
•    Guru-tyaga (odrzucenie mistrza duchowego)
•    Rozwój związków kooperacji w środowisku wielu guru

Zaliczenie kursu
Aby otrzymać certyfikat ukończenia kursu wymagana jest minimum 75% obecność na zajęciach online (Zoom) i zaliczenie wymaganych prac pisemnych.

Rezolucja GBC na temat kursu
Kurs " Uczeń w ISKCON-ie ", opracowany przez GBC Guru Services Committee, jest obowiązkowym dla wielbicieli starających się o pierwszą i drugą inicjację w ISKCON-ie od Janmastami 2015. Po tej dacie tj. 5 września 2015, żaden guru nie może inicjować uczniów, którzy nie ukończyli kursu " Uczeń w ISKCON-ie ". Pełny tekst rezolucji punkt nr 317

Zespół Akademii Wisznuizmu


zapisuję się

Last modified: Tuesday, 28 November 2023, 9:32 AM