Podcasty

Site: Akademia Wisznuizmu
Course: Akademia Wisznuizmu
Book: Podcasty
Printed by:
Date: Wednesday, 24 July 2024, 7:42 AM

Wprowadzenie

Co to są podcasty? Podcasty są to w skrócie audycje audio (mogą być również wideo) dostępne w Internecie, najczęściej publikowane regularnie, które można odtwarzać w dowolnym czasie i miejscu. Cały ich urok polega na wygodzie użytkowania. Do odtwarzania podcastów używa się specjalnych aplikacji na telefon (polecamy Podcasty googlePodcast Addict , Spotify, czy aplikację, która znajduje się na każdym urządzeniu firmy Apple - Apple Podcasts). Dzięki aplikacji możemy w łatwy sposób wyszukiwać podcasty, subskrybować podcast, który nas interesuje i otrzymywać powiadomienia o nowych odcinkach. Możemy pobrać nowy odcinek na telefon i następnie słuchać go kiedy nie mamy dostępu do Internetu. Można tworzyć listy odtwarzania, słuchać odcinek od miejsca, w którym skończyliśmy go słychać jakiś czas temu, dostęp do historii odtwarzania itd., itp. Podcastów można słuchać wtedy kiedy wykonujemy inne czynności takie jak dojazd do pracy czy szkoły, gotowanie czy spacer. Jednym słowem polecamy tę formę słuchania.

Girlandy Kryszny

W tej audycji znajdziesz rozmowy wielbicieli Kryszny. Usłyszysz tutaj ich historie, doświadczenia i refleksje. Porozmawiamy o tym dlaczego podjęli proces bhakti-jogi, jak sobie radzą w życiu, jakie są ich marzenia i wyzwania. Girlandy składają się z wielu kwiatów, a ich przygotowanie bywa czasami bardzo czasochłonne. Podobnie wielbiciele, poprzez swoją regularną praktykę służby oddania, dzień po dniu, krok po kroku, odnawiają swój unikalny związek z najbardziej wzniosłą osobą - Kryszną.

Posłuchaj na:   Spotify   Google Podcasts   Apple podcast

Wedy teraz

Dlaczego Wedy - pisma starożytnych Indii - są wciąż aktualne? W jaki sposób współczesny, zachodni człowiek może czerpać z nich inspirację? Jak zastosować nauki Wed tu i teraz? Ten podcast, który jest projektem Akademii Wisznuizmu, odpowie na powyższe i wiele innych pytań, nad którymi zastanawia się współczesny poszukiwacz samorealizacji. Pojawią się tutaj rozważania nad takimi tematami jak reinkarnacja, śmierć, karma, joga, brahman, Bóg, dusza, moksza, samsara, atma i wiele, wiele innych. Będziemy się w tym opierać na pismach takich jak Bhagavad-gita, Śrimad Bhagavatam itp.

Posłuchaj na: Apple Podcasts Google Podcasts  Spotify

Teraz bhakti joga

W tej audycji będziemy prezentować różnego rodzaju materiały dotyczące bhakti jogi - duchowego procesu polecanego na obecny wiek Kali.

Słuchaj na: Spotify Apple Podcast You Tube

RSS podcastu


                                                                                     

Światło Pochodzi ze Wschodu

Audycję prowadzi Madhava co drugi piątek od 17:00 do 19:00. A wszystko ma to miejsce dzięki radiu "Zamek nadaje".

link do nagrań